Dzień Pluszowego Misia

PODSUMOWANIE KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH Z OKAZJI DNIA PLUSZOWEGO MISIA

30 listopada, na uroczystym apelu, nastąpiło podsumowanie konkursów bibliotecznych ogłoszonych z okazji Dnia Pluszowego Misia.Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy I rywalizowali ze sobą w stworzeniu najpiękniejszej zakładki do książki. Oczywiście „misiowej”! Zakładka mogła być w kształcie misia lub zawierać „misiowe elementy.” Jury najwyżej oceniło zakładkę Franka Miernickiego z oddziału przedszkolnego – i to on został zwycięzcą. Dodatkowo przyznano wyróżnienia, które otrzymali: Pola Andrzejewska z kl. I, Janek Gubański z oddziału przedszkolnego oraz Ignaś Majsnerowski z kl. I.

Z kolei starsze klasy uczestniczyły w „Misiowym Czytaniu”. Uczniowie klasy III i IV przygotowali się wcześniej do pięknego czytania i właściwej interpretacji fragmentów książek, których bohaterem był miś. Laureatkami konkursu ex aequo zostały Magda Mrozek z kl. III oraz Julia Wojtkowiak z kl. IV. Wyróżnienia otrzymali: Zosia Jaraczewska z kl. III, Nadia Seweryńska z kl. IV oraz Wiktor Chuchrak z kl. IV.

Nagrodzeni otrzymali oczywiście… książki! A także: misiowe zakładki i breloki.

Oryginalną nagrodę otrzymała też Iza Mendyka z kl. VII, która jako pierwsza w szkole uzupełniła Biblioteczne Bingo. W jej ręce trafił bon do „Empiku”.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczał dyrektor szkoły, pan Bogdan Paluszkiewicz wspólnie z panią bibliotekarką, Patrycją Górecką.

Wszystkie konkursy przeprowadzone zostały w ramach szkolnych projektów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – nagrody ufundowano także z funduszy NPRCz.