DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie Światowego Dnia Pluszowego Misia. To niezwykle sympatyczne święto na stałe wrosło w działania biblioteki szkolnej i skupionych wokół niej uczniów. I choć samo święto obchodzone jest 25 listopada, w szkole w Starej Krobi – świętowano kilka dni. W bibliotece zorganizowano wystawę pluszowych misi przyniesionych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. W sumie – zebrało się 271 tych pluszaków: najmniejszy miał kilka centymetrów, a największy… prawie 2 metry! Uczniowie młodszych klas poznawali historię tej niezwykłej maskotki, zapoznawali się z książkami o misiach,  odszukiwali na wystawie konkretne pluszami oraz tańczyli „misiowy” taniec, przygotowany przez Agatę, Ines i Michalinę  z klasy VI.  Wszyscy otrzymali oczywiście „małe co nieco”, tak charakterystyczne dla najsłynniejszego misia – Kubusia Puchatka.

Starsi uczniowie mogli się wykazać w konkursach:  „Przyjaciele Kubusia Puchatka” – nagrodzeni: Natalia Nowak, Wiktoria Jańczkak, Kasia Ciążyńska, Natalia Budzyń, Amelia Jędryczka, Zosia Nowacka, Wojtek Rospęda, Klaudia Berus, Jarek Łysikowski, Julia Paszkier, Kasia Biderman, Marta Gruszecka, Julia Łysikowska;– wiedzowym – konkursie polonistyczno-przyrodniczym, w którym zakres pytań był bardzo szeroki, oraz konkursie na policzenie wszystkich misi, jakie znalazły się na wystawie w bibliotece. Nagrodzeni to: Klaudia Berus, Julia Kowalik, Ines Jakuszkowiak, Agata Chuda, p. Karolina Wencel; -i  oczywiście w konkursie na policzenie wszystkich misi zgromadzonych w bibliotece – tu prawidłową liczbę podały: Kasia Ciążyńska, Julia Miernicka i Amelia Jędryczka. Z kolei najwięcej misi przynieśli: Wiktoria Prętkowska (18), Anita Łysikowska (17), Tomek Glinkowski (15).

Jak widać, Światowy Dzień Pluszowego Misia w Starej Krobi miał wyjątkową oprawę i wiele atrakcji dla wszystkich: i tych młodszych, i tych starszych. Niewątpliwie jednak  – wszyscy bawili się  wyśmienicie a biblioteka szkolna niejednego zachęciła do odwiedzin i wypożyczenia książki (choć niekoniecznie o misiach).