WIZYTA GOŚCI Z WĘGIER W NASZEJ SZKOLE

Przebywający w naszej gminie Goście z Węgier odwiedzili naszą Szkołę Podstawową im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi i zostali w niej zakwaterowani w dniach 17 – 24 lipca 2022r.

Mieli oni okazje skosztować dań z polskiej kuchni, przygotowanych w szkole, zapoznać się z naszą kulturą i językiem. Byli także pod wrażeniem warunków dydaktycznych, jakie oferujemy uczniom.

W tym samym czasie w szkole odbywał się również Tabor Biskupiański, podczas którego mogli uczęszczać na warsztaty. Odbywały się one w ich języku ojczystym. Był to czas pełen wrażeń, wzruszeń i wzajemnego poznania się i dzielenia swoimi doświadczeniami.

Podczas zajęć z lepienia gliną, każdy z uczestników mógł ulepić garnek i następnie zabrać ze sobą na pamiątkę do domu. Na pożegnanie nasi goście otrzymali skromne upominki.

Każda wizyta to wymiana doświadczeń, poznawanie krajów partnerskich, ich kultur i języka. Pobyt gości trwał 8 dni, ale uczestnikom pozostawił wiele wspaniałych wspomnień. Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.

Możemy być DUMNI