WYCIECZKA DO BERLINA

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wyjechali  na jednodniową wycieczkę do Berlina.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia pod pozostały fragment Muru Berlińskiego. Uczniowie dowiedzieli się od kiedy i po co się on tam znajdował. Następnie skierowaliśmy nasze kroki do Reichstagu, czyli niemieckiego parlamentu. Później pan przewodnik pokazał nam miejsce,  w którym wcześniej stał Mur Berliński. Część grupy stała w tym momencie w Berlinie Zachodnim a część we Wschodnim. Kiedyś dzieliłby ich ogromny mur.

Spacerem udaliśmy się pod Bramę Brandenburską, a następnie wspięliśmy się na Kolumnę Zwycięstwa. Na Alexanderplatz mieliśmy czas na zakup drobnych upominków i przekąsek, a przy okazji mogliśmy sprawdzić znajomość języków: angielskiego i niemieckiego.

Po południu zwiedzaliśmy ogromne Muzeum Techniki. W jednej z sal stały stare, ciekawe komputery, auta np. auto jeżdżąco- pływające. A w części Spectrum mogliśmy sami przeprowadzać i brać udział w różnych doświadczeniach.

W drodze mieliśmy także nieprzewidziane niespodzianki np. kontrolę służby drogowej, widzieliśmy przejazd kolumny rządowej z Albanii.

Wróciliśmy bardzo późno i bardzo zmęczeni, ale wycieczkę uważamy za udaną!